Świętujemy jubileusz działalności Comtegra

Od 20 lat świadczymy usługi IT na polskim rynku!

2019.06.12

5 grudnia 2019 r. razem z naszymi klientami, partnerami i przyjaciółmi świętowaliśmy jubileusz Comtegra – 20 lat na polskim rynku IT. W gali zorganizowanej z tej okazji wzięło udział ponad 250 osób.

Początki działalności Comtegra to niestabilne lata 90. Początkowo firma dostarczała sprzęt do budowy infrastruktury storage. Doświadczenia z systemami dyskowymi i taśmowymi, później oprogramowaniem do backupu, pozwoliły Comtegra pretendować do miana „storage integrator”. Dalszy rozwój portfolia usług i systematyczna inwestycja w kwalifikacje zespołów sprzedażowego i inżynierskiego, umożliwiły osiągnięcie pełnoprawnego statusu integratora systemów IT.

 

„Przez te 20 lat świat i Polska bardzo się zmieniły. My – Comtegra jesteśmy inni. Jest nas dużo więcej. Ale myślę, że przez te 20 lat mieliśmy sporo szczęścia. Mieliśmy okazję robić fajne, wymagające projekty. Spotkaliśmy na swojej drodze wiele osób, wiele z nich jest tutaj z nami dzisiaj. I mieliśmy sporo szczęścia do ludzi – fajnych , zaangażowanych, chciało im się po prostu. Dzięki nim jesteśmy dzisiaj w tym miejscu, w którym jesteśmy.”

Piotr Jelski

CEO, Comtegra S.A.

 

Obecnie Comtegra to stabilna firma, którą tworzy zespół prawie 100 specjalistów. Wyrazem kapitału ludzkiego i umiejętności zespołu to lista ponad 200 certyfikatów technologicznych i biznesowych. Opierając swoje usługi o rozwiązania wiodących producentów technologii takich jak: Cisco, CheckPoint, Commvault, Dell Technologies, NetApp, NVIDIA, Red Hat, Veritas, Veeam, VMare, Comtegra świadczy najbardziej zaawansowane usługi z takich obszarów jak data management, data protection, cybersecurity, networking, serwis i utrzymanie oraz usługi w modelu cloud w oparciu o własną chmurę rozliczeniową.

Trzy lata temu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i zespołu portfolio firmy poszerzyło się o usługi świadczone dla miast i umożliwiające im transformację w kierunku Smart City oraz usługi, których fundamentem jest sztuczna inteligencja.

Z początkami Comtegra jest związana ściśle anegdota o pierwszym firmowym wozie, który służył zarówno jako transport na spotkania z klientami, jaki i środek transportu dla dostaw sprzętu. My, jako zespół mając dystans do siebie zakupiliśmy replikę czerwonego Fiata UNO i stał się on niejako „Gościem honorowym” imprezy.

Dwa miesiące później nasz Fiat trafił na aukcje charytatywną WOŚP i wsparł zbiórkę funduszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.