Optymalizacja systemu
backupu dla Medicover Polska

Jeden wspólny system backupu zarówno dla środowisk
wirtualnych, jak i fizycznych to optymalizacja czasu i
kosztów pracy administratorów IT. Elastyczny system
licencyjny to brak wydatków w przyszłości związanych z
koniecznością rozbudowy systemu. Comtegra
optymalizuje system backupu dla Medicover,
międzynarodowej firmy świadczącej usługi medyczne.

Chmura publiczna dla
Linxdatacenter

Comtegra buduje pierwszą w Polsce infrastrukturę chmury publicznej opartą o architekturę FlexPod. Linxdatacenter – europejski operator telekomunikacyjny rozszerza portfolio usług świadczonych swoim klientom o usługi infrastruktury na żądanie (IaaS) w oparciu o platformę FlexPod. Była to pierwsza w Polsce instalacja, której podstawą była architektura referencyjna FlexPod i rozwiązania wirtualizacyjne VMware.

Projekt OCEAN dla ICM
Uniwersytetu Warszawskiego

Comtegra projektuje i wdraża kompleksowe rozwiązanie: superkomputer, klaster analityczny BigData, system plików oraz archiwum obiektowe. W Polsce istnieje 6 obliczeniowych centrów danych, których sercem jest superkomputer. 4 z nich powstały przy udziale Comtegra. Warszawska instalacja dla Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego jest jedną z nich.

System plików dla Wrocławskiego
Centrum Superkomputerowo – Sieciowego

Zespół Comtegra przeprowadza analizę wydajności systemu Lustre użytkowanego przez WCSS od 2012 r. Proponuje nowe, bardziej wydajne rozwiązanie. Zrealizowana przez Comtegra modernizacja systemu plików, kluczowego elementu superkomputera Bem, dała WCSS najbardziej wydajny i skalowalny system współdzielenia plików w Polsce (dane z czerwca 2015 r.). Nowe usługi udostępniają użytkownikom klastra pasmo na poziomie 65GB/s w zapisie i odczycie. Dostępna przestrzeń na dane on-line to 1,5PB. Równowartość wolumenu danych można porównać do 120 tys. km książek położonych jedna obok drugiej. Jest to odległość równa ok. 3-krotnemu obwodowi ziemi na równiku.