Comtegra partnerem NVIDIA w Polsce

"Podpisując umowę ramową z NVIDIA czujemy, że zmierzamy we właściwym kierunku"

2018.05.25

Comtegra podpisała umowę ramową z firmą NVIDIA, dzięki której firma może rozwijać działalność w sektorze IT w obszarze sztucznej inteligencji (AI) oraz wzmacniać swoją obecność na rynku HPC (High Performance Computing).

Dane są w dzisiejszym świecie najważniejszym zasobem. A umiejętność wnioskowania z danych w sposób efektywny, szybki, spójny i trafny stanowi często o być lub nie być wielu firm.

NVIDIA dostarcza rozwiązania wspierające działania i pomysły architektów dostrzegających potencjał leżący w informacji w każdej branży. To dzięki zaawansowanym narzędziom obliczeniowym możemy badać materiały, nawet zanim powstaną, opracowujemy nowe leki. Narzędzia do modelowania poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym, pozwalają projektować wydajniejsze napędy i struktury. Metody symulacyjne potrafią odtwarzać ekstremalne środowiska, w których umieszczenie jakiegokolwiek sensora jest niemożliwe. To pozwala poznawać świat zupełnie z innej perspektywy, testować idee i hipotezy. 

Wreszcie, otrzymujemy też dzisiaj zestawy narzędzi opartych o sztuczną inteligencję, która powoli staje się kluczowym sprzymierzeńcem w wielu projektach i pomaga podejmować trudne wyzwania.

Śledzenie pieszych i pojazdów w mieście? Proszę bardzo. Zarządzanie miejscami parkingowymi gratis. Przewidzenie awarii maszyny? To oczywiste. Optymalizacja procesu produkcji w pakiecie. Wykrycie choroby w plonach? A może anomalii w zachowaniu zwierząt na fermie? Wszystko w zasięgu ręki. Chcemy podejmować nawet najtrudniejsze wyzwania. Bo tylko takie dają największą satysfakcję z ich realizacji’

Dariusz Skonieczny

Dyrektor ds. Rozwoju, Comtegra S.A.

NVIDIA jest pionierem w dziedzinie wydajnych technologii obliczeniowych, które są obecnie wykorzystywane przez nawet najbardziej wymagających użytkowników komputerów na świecie: naukowców, projektantów, artystów i graczy. Odpowiadając na popyt na najwyższej jakości grafikę 3D, a także na wyśrubowane wymagania rynku gamingowego, firma NVIDIA przekształciła układy GPU w niezwykle wydajne układy zdolne przetwarzać wirtualną rzeczywistość, obliczenia o wysokiej wydajności i sztuczną inteligencję.

Akcelerowane na układach GPU NVIDIA technologie obliczeniowe stanowią dziś najbardziej powszechną i energooszczędną drogę rozwoju centrów danych i wysokowydajnych technologii obliczeniowych na całym świecie.