Sztuczna inteligencja i HPC

Roadshow z NVIDIA

2018.11.15

Temat sztucznej inteligencji budzi coraz większe i – co ważniejsze powszechne zainteresowanie. Głównie za sprawą niezliczonej ilości zastosowań: nie tylko w nauce, ale również, a może przede wszystkim, jako niezbędny element przedmiotów codziennego użytku (IOT).

Widząc trendy i wychodząc im naprzeciw zdecydowaliśmy zorganizować cykl warsztatów z technologii, jakie oferuje NVIDIA.

 

 

 

 NVIDIA to dziś międzynarodowa firma. Początkowo była kojarzona wyłącznie z rynkiem gamingowym, gdzie potrzeba szybkiego przetwarzania zaawansowanej grafiki 3D stworzyła zapotrzebowanie na układy GPU.

Obecnie technologie NVIDIA znajdują zastosowanie w segmencie technologii obliczeniowych (HPC), rozwiązań do tworzenia wirtualnej rzeczywistości, grafiki 3D i właśnie sztucznej inteligencji.

Wspólnie z naszymi partnerami naukowymi: Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym i Akademią Górniczo – Hutniczą zorganizowaliśmy roadshow: trzy całodzienne warsztaty poświęcone sposobom wykorzystania technologii obliczeniowych NVIDIA. W naszych spotkaniach ostatecznie wzięło udział ponad 130 osób: ludzi nauki i inżynierów.

Dariusz Skonieczny

Dyrektor ds. Rozwoju, Comtegra S.A.